Obec
Komařice

Mapa stránek

Stradov

StradovZmínka o prvním majiteli Stradova je z roku 1368. Byl to Beneš z Komařic a po něm jeho syn Beneš II. zvaný Stradovec (1369-1380). Dalším majitelem Stradova byl Vilém ze Stradova (r. 1402). Do držení Karla Markvarta Kořenského z Terešova přešel pak Stradov s velmi starou tvrzí roku 1627. Cisterciácký řád vyšebrodského kláštěra odkoupil Stradov od Johanny Kořenské jako poslední po Střížovu, po Komařicích a Sedlu až 18.7.1673.

Obec se skládá ze tří dílů: zadní Stradov na východním svahu Todeňské hory, prostřední a horní Stradov na svahu západním. Na východní straně se nalézala kaple zasvěcená sv.Jobovi a mezi zadním a prostředním Stradovem  kaple sv. Jana Nepomuckého. Dále se zde nalézají dva kříže, které pocházejí z novější doby.

 

StradovStradov

Stradov

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

20. 5. Zbyšek

Zítra: Monika

 facebook - Obec Komařice

TŘÍKRÁLOVÁ SBÍRKA.docx sbírka 

Výuka angličtiny

Rozvrh kurzů angličtiny pořádaných                      ve Strážkovicích naleznete zde.

Poznejte i vy své Pomalší

VIDEOFILM: Řeka Malše - Romantická kráska

- podívejte se nový videofilm "Řeka Malše - Romantická kráska". Film byl vytvořen pro propagační potřeby SMO Pomalší a podíleli se na něm všichni, kteří se účastní různých společenských, kulturních a sportovních akcí v celém mikroregionu Pomalší. Natočeno ve spolupráci se studiem FACTOR TEAM.


Komarice_11.jpg

http://www.firmy-cb.cz/

www.linka199.cz

www.casamundo.cz/Česko/jihočeský_kraj/komařice.htm

Návštěvnost stránek

171947